REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
POLREGIO inwestuje w nowoczesny tabor dla Małopolskiartykuł
Pokaż artykuł
POLREGIO inwestuje w nowoczesny tabor dla Małopolski
Spółka POLREGIO podpisała umowę na zakup czterech używanych elektrycznych zespołów trakcyjnych (EZT). Składy, które uzupełnią park taborowy przewoźnika, trafią na tory w województwie małopolskim. To kolejny symboliczny krok – po uzyskaniu dofinansowania unijnego na zakup 5 sztuk EZT – w kierunku wymiany najbardziej wysłużonego taboru przewoźnika.
[śląskie] Gliwice: wiadukt nad DK 88 już gotowyartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Gliwice: wiadukt nad DK 88 już gotowy
Zakończyła się przebudowa wiaduktu w ciągu ulicy Szymanowskiego nad Drogą Krajową nr 88. Od wczoraj...
Dobiega końca budowa nowej siedziby Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynieartykuł
Pokaż artykuł
Dobiega końca budowa nowej siedziby Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie
Dobiega końca budowa nowej siedziby Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie. Zakończenie prac planowane jest na październik tego roku. Obiekt scali wszystkie jednostki Instytutu, które dziś są rozproszone w czterech lokalizacjach w dwóch miastach. Atutem nowej lokalizacji jest także sąsiedztwo z parkiem naukowo-technologicznym.
Energa uruchamia kolejne megawaty OZE w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Energa uruchamia kolejne megawaty OZE w Polsce
Energa Green Development i Energa Wytwarzanie, spółki zależne Energi z Grupy ORLEN sfinalizowały kolejny projekt fotowoltaiczny – pod koniec ub.r. została zakończona zapowiadana rozbudowa o 8 MW farmy PV Wielbark. Aktualnie trwa budowa dwóch kolejnych instalacji PV Mitra (65 MW) oraz PV Żuki (2,4 MW). W pierwszym kwartale br. Energa Green Development rozpocznie budowę kolejnych pięciu instalacji PV o łącznej mocy ok. 42 MW.
Nowa Chmielna jest już prawie całkowicie gotowa [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Nowa Chmielna jest już prawie całkowicie gotowa [FILM]
Przebudowa ulicy Chmielnej w centrum Warszawy właściwie już się kończy. Większość nowego, śródmiejskiego deptaku jest już gotowa, ale jeszcze nie wszystko… Na jakim etapie prac jest obecnie ta inwestycja, która powstaje w ramach Nowego Centrum Warszawy?
Trwa budowa wielkiego kompleksu biurowego The Park Kraków [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa budowa wielkiego kompleksu biurowego The Park Kraków [ZDJĘCIA]
Przy ulicy Saskiej 25 w Krakowie trwa budowa nowego, wielkiego kompleksu biurowego. Inwestorem The P...
W Krakowie powstaje wielki kompleks biurowy The Park Kraków [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Krakowie powstaje wielki kompleks biurowy The Park Kraków [ZDJĘCIA]
W Krakowie, przy ulicy Saskiej 25 trwa budowa nowego, dużego kompleksu biurowego. Inwestorem The Par...
Nearshoring. Jaka część usług i produkcji przypadnie Polsce?artykuł
Pokaż artykuł
Nearshoring. Jaka część usług i produkcji przypadnie Polsce?
Przenoszenie procesów biznesowych do lokalizacji bliższych geograficznie, związane z procesem nearshoring’u staje się istotną strategią, nie tylko dla takich sektorów, jak transport, logistyka czy produkcja, ale także dla firm outsourcingowych, świadczących usługi dla biznesu i podmiotów reprezentujących inne branże.
Na Politechnice Gdańskiej powstają baterie nowej generacjiartykuł
Pokaż artykuł
Na Politechnice Gdańskiej powstają baterie nowej generacji
Wytrzymałe, stabilne podczas ładowania i rozładowywania, wytworzone z ograniczonym użyciem surowców krytycznych, a przez to bardziej przyjazne dla środowiska – to mają być główne cechy baterii wysokiej mocy do zasilania np. dronów i samochodów, nad którymi pracuje zespół badawczy z Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej pod kierunkiem prof. Moniki Wilamowskiej-Zawłockiej. Naukowcy zajmują się także odzyskiem surowców krytycznych, takich jak kobalt, nikiel czy naturalny grafit, ze zużytych ogniw litowo-jonowych
[śląskie] Gliwice: remont mostu w Łabędachartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Gliwice: remont mostu w Łabędach
Rozpoczął się gruntowny remont mostu nad Kanałem Gliwickim w ciągu ul. Staromiejskiej w dzielnicy Ła...
Polska Grupa Zbrojeniowa z koncepcją na budowę 3 fabryk amunicji w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Polska Grupa Zbrojeniowa z koncepcją na budowę 3 fabryk amunicji w Polsce
Polska Grupa Zbrojeniowa przedstawiła model organizacji 3 fabryk amunicji, obejmujący zarówno rozbudowę dotychczasowych ośrodków produkcyjnych, jak również budowę nowych linii technologicznych. PGZ zakończyła również proces analiz i negocjacji ofert w zakresie wyboru dostawcy technologii produkcji amunicji 155 mm. Grupa przystępuje obecnie do uzgodnienia szczegółowych zapisów umów z docelowym Partnerem. Podstawą dalszych działań jest dofinansowanie przez Skarb Państwa w wysokości 2,4 mld zł. W planie jest realizacja kolejnych projektów związanych z produkcją prochów wielobazowych i produktów wysokoenergetycznych.
Inwestycja za 550 milionów zł: Essity zwiększa produkcję w fabryce pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Inwestycja za 550 milionów zł: Essity zwiększa produkcję w fabryce pod Wrocławiem
W fabryce firmy Essity w Oławie, światowego lidera branży higienicznej i ochrony zdrowia, z którego produktów codziennie korzysta ponad miliard ludzi na całym świecie, oficjalnie otwarto 4 nowe linie produkcyjne. To zwieńczenie trzyletniej inwestycji o wartości 550 milionów złotych, mającej realny wpływ na lokalną gospodarkę.
Amerykański koncern kupuje fabrykę i centrum B+R systemów magazynowania energii akumulatorowejartykuł
Pokaż artykuł
Amerykański koncern kupuje fabrykę i centrum B+R systemów magazynowania energii akumulatorowej
Bardzo dobra wiadomość dla rynku pracy w Gdańsku. Kolejna inwestycja zagraniczna w tym mieście. Amerykański koncern Lyten przejmuje od Northvolt gdańską fabrykę Dwa ESS - największego w Europie producenta systemów magazynowania energii w bateriach - szwedzkiej firmy Northvolt. Warunki finansowe przejęcia nie zostały ujawnione przez żadną ze stron. Lyten i Northvolt planują sfinalizować transakcję w trzecim kwartale 2025 r.
590 osób straci pracę? Duża, polska firma złożyła wniosek o upadłośćartykuł
Pokaż artykuł
590 osób straci pracę? Duża, polska firma złożyła wniosek o upadłość
Kolejna zła wiadomość dotycząca polskich firm. Państwowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Metalowego „Pomet” z Wronek w województwie wielkopolskim złożyło w dniu 30 kwietnia wniosek o ogłoszenie upadłości do Sądu Rejonowego Poznań–Stare Miasto. Wniosek został oficjalnie zarejestrowany 5 maja. Czy 590 osób straci pracę?
Nowe miejsca pracy. Wavin Polska inwestuje w fabrykę pod Poznaniemartykuł
Pokaż artykuł
Nowe miejsca pracy. Wavin Polska inwestuje w fabrykę pod Poznaniem
W podpoznańskim Buku trwa dynamiczna rozbudowa zakładu produkcyjnego Wavin Polska. W związku z rozwojem fabryki firma prowadzi rekrutację na nowe stanowiska, w ramach której pracę znajdzie co najmniej 50 osób. Firma specjalizuje się w produkcji systemów i produktów dla instalacji sanitarnych, kanalizacyjnych oraz odwodnieniowych.
Firma SOPEM, należąca do francuskiej Grupy Somfy, rozbuduje swoją polską fabrykę w Niepołomicach pod Krakowemartykuł
Pokaż artykuł
Firma SOPEM, należąca do francuskiej Grupy Somfy, rozbuduje swoją polską fabrykę w Niepołomicach pod Krakowem
Kolejny zagraniczny inwestor zdecydował się na rozbudowę swojej fabryki w Aglomeracji Krakowskiej. Tym razem jest to firma SOPEM, należąca do francuskiej Grupy Somfy, która zainwestuje 80 milionów złotych w rozbudowę zakładu produkcyjnego, znajdującego się w Niepołomicach pod Krakowem. Będzie to już trzecia rozbudowa tej fabryki, która jest największym obiektem produkcyjnym tej grupy w Europie.
Niemiecka firma Capri-Sun wybuduje fabrykę soków w Stargardzieartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma Capri-Sun wybuduje fabrykę soków w Stargardzie
Kolejna duża inwestycja niemiecka w województwie zachodniopomorskim. Tym razem z branży spożywczej. Niemiecka firma Capri-Sun wybuduje dużą fabrykę soków spożywczych w Stargardzie. To czwarta co do wielkości marka soków na świecie i numer jeden wśród producentów napojów dla dzieci. Produkty ze Stargardu będą trafiały do Polski, ale również na rynki europejskie.
Znany turecki biznesmen kupił centrum handlowo-rozrywkowe Sukcesja w Łodzi artykuł
Pokaż artykuł
Znany turecki biznesmen kupił centrum handlowo-rozrywkowe Sukcesja w Łodzi
Centrum handlowo-rozrywkowe Sukcesja przy ul. Rembielińskiego ma nowego właściciela. W szóstym przetargu na zakup tego obiektu zdecydowała się spółka Amush Investment Group.
LEGO otworzy pierwszy sklep w Łodziartykuł
Pokaż artykuł
LEGO otworzy pierwszy sklep w Łodzi
Sklep LEGO® w Łodzi będzie szóstym oficjalnym sklepem marki LEGO w Polsce i pierwszym w województwie łódzkim. To już trzecie otwarcie oficjalnego sklepu LEGO w Polsce w tym roku. Nowy salon będzie dostępny dla odwiedzających już w październiku.
Zwolnienia grupowe w znanej, globalnej firmie w Poznaniu. Winna m.in. sztuczna inteligencjaartykuł
Pokaż artykuł
Zwolnienia grupowe w znanej, globalnej firmie w Poznaniu. Winna m.in. sztuczna inteligencja
Kolejne informacje o zwolnieniach grupowych, tym razem dotyczące stolicy Wielkopolski. Władze polskiego oddziału globalnej firmy biofarmaceutycznej GSK planują zwolnić w Poznaniu kilkadziesiąt osób. Jako jedna z przyczyn podjęcia takiej decyzji, wymieniana jest sztuczna inteligencja (AI).
REKLAMA